CMENTARZE

1. Cmentarz parafialny założony prawdopodobnie w XIX w. w momencie powstania parafii greckokatolickiej służył wiernym obu obrządków. Od drugiej wojny światowej rzymskokatolicki. Porośnięty starymi dębami. Na cmentarzu spoczywają księża: Izydor Zmora (+1965), Henryk Pyrih (+1976), Stanisław Węglowski (+1998), Władysław Baczmaga (+1999), oraz siostry Felicjanki: SM Bonawentura (+1949), SM Władysława (+1976).

Mogiła zbiorowa pomordowanych z pociągu relacji Bełżec-Lwów

Tablica upamiętniająca pomordowanych przez Bandy UPA w Zatylu na cmentarzu parafialnym w Bełżcu

2. Cmentarz w Chyżach. Powstał w 1992 r. po przyłączeniu wioski do parafii Bełżec. W 2000 r. ogrodzenie z siatki metalowej zostało zastąpione przęsłami betonowymi.

3. Dwa cmentarze wojenne z I wojny światowej (przy ulicach: Polnej i Szczetowej).

Cmentarz wojenny z pierwszej wojny światowej przy ul. Szczetowej

Cmentarz wojenny z pierwszej wojny światowej przy ul. Szczetowej

Cmentarz wojenny z pierwszej wojny światowej przy ul.Polnej

4. Teren byłego hitlerowskiego obozu zagłady, w którym zginęło ok. 600 tys. osób głównie Żydów i Cyganów z: Polski, Czech, Austrii, Rumunii, Węgier i Niemiec oraz Polaków chrześcijan, którzy pomagali prześladowanym.

POMNIK W ZATYLU