Ruch Światło-Życie świętował w katedrze zamojskiej

W pierwszą Niedzielę Adwentu wierni diecezji zamojsko-lubaczowskiej usłyszeli w liście pasterskim, by być gotowym na przyjście Jezusa. Na to wezwanie odpowiedzieli w ubiegłą sobotę członkowie Ruchu Światło-Życie gromadząc się w katedrze zamojskiej na świecie patronalnym.

W południe rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bpa Wacława Depo. − Czyż człowiek z krwi i kości jest zdolny zrozumieć tę tajemnicę, która dzieje się w nim samym? Szukając odpowiedzi na to pytanie, ordynariusz wskazał na potrzebę czekania, a tym samym otwarcia się na łaskę Bożą pomimo niezrozumienia.

posluchaj: Bp Wacław Depo

„To On uzdrawia naszą niemoc i choroby. Wyzwala z wszelkiej nędzy. Przez Niego mamy dostęp do Boga. Każdy może dostąpić miłosierdzia”. W tym wyraża się chrześcijaństwo − podkreślił bp Depo.

posluchaj: Bp Wacław Depo

Na koniec ordynariusz przypomniał, że to „nie my zasługujemy jako pierwsi na miłość i Jego miłosierdzie. To On nas uprzedza sobą” − podkreślił bp Depo. Święto patronalne Ruchu Światło-Życie zakończyło nabożeństwo deuterokatechumenatu.

Red. Małgorzata Godzisz
                                                                             Źródło: Katolickie Radio Zamość